Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
02/08/2021 - 19:00

Rowerzysta cudem uniknął śmierci. Zderzył się z samochodami i wjechał w pieszego

Pechowo rozpoczął się sierpień dla mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który w niedzielne przedpołudnie wybrał się na przejażdżkę rowerową. Uderzył w niego samochód, następnie rowerzysta uderzył w kolejne auto i pieszego.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego z pewnością na długo zapamięta pierwszy dzień sierpnia. W niedzielne przedpołudnie wybrał się na przejażdżkę rowerową, która zakończyła się fatalnie. W rowerzystę uderzył samochód. Następnie kierowca jednośladu uderzył w kolejne auto, a potem jeszcze w pieszego. Poszkodowany rowerzysta został zabrany przez pogotowie ratunkowe do sądeckiego szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że to mężczyzna kierujący Hyundaiem spowodował wypadek.

- Podczas  wyprzedzania  rowerzysty, a następnie  omijania  zaparkowanego  samochodu marki Chevrolet, widząc nadjeżdżający z przeciwnego kierunku  samochód,  zjechał  do prawej  krawędzi  jezdni  doprowadzając  do zderzenia bocznego z jadącym rowerzystą, który następnie uderzył  w zaparkowany po prawej stronie samochód marki Chevrolet  oraz osobę pieszą znajdującą się na chodniku – opisuje przebieg kraksy podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Policjanci przebadali kierowców alkomatem. Okazało się, że wszyscy byli trzeźwi.

- Obecnie w tej sprawie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – dodaje policjantka. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna RG) 







Dziękujemy za przesłanie błędu