Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
09/02/2019 - 10:30

Przyszedł zgłosić przestępstwo. Na komendzie spotkał sprawcę rozboju

Przyszedł na komendę złożyć zawiadomienie o przestępstwie popełnionym przez nieznanego mężczyznę. W holu budynku spotkał sprawcę tego czynu, który był wezwany przez funkcjonariuszy w zupełnie innej sprawie.

Kilka dni temu na sądeckiej komendzie doszło do niecodziennego zdarzenia. Policjanci dzielnicowi wracali z obchodu. Nagle zaczepił ich młody mężczyzna, który poinformował, że przyszedł na komendę złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, jednak boi się wejść do budynku, ponieważ w holu zobaczył sprawcę tego czynu.

- Z relacji 18-latka wynikało, że na ulicy 29 listopada zaczepiło go czterech nieznanych mu mężczyzn, a jeden z nich zażądał od niego pieniędzy, grożąc jednocześnie pobiciem. 18-latek obawiając się jego gróźb przekazał mu 40 zł. Sprawca jednak na tym nie poprzestał i bezskutecznie zamierzał zabrać mu jeszcze słuchawki – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Zakrwawiony mężczyzna zatrzymał radiowóz i prosił o pomoc

Funkcjonariusze weszli razem z chłopakiem do holu komendy, ale sprawcy już tam nie było. Okazało się, że właśnie jest przesłuchiwany piętro wyżej w zupełnie innej sprawie. Gdy policjanci zakończyli przesłuchanie, rozpoczęło się kolejne, już w sprawie zgłoszonej przez 18-latka.

- Jeszcze tego samego dnia 20-letni sprawca usłyszał od policjantów zarzut rozboju mniejszej wagi, za które to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju – informuje policjantka.

RG [email protected] Fot. KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"