Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
26/06/2019 - 11:05

Przyjechali na urlop do Krynicy. Zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Lublina przyjechali do Krynicy-Zdroju, aby wypocząć. Podczas urlopu udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Ta sytuacja pokazuje, że policjantem jest się również po służbie, a nie tylko w godzinach pracy.

Do zdarzenia doszło w piątek 21 czerwca po godzinie 19. Jadąc przez Krynicę, sierż. szt.  Katarzyna Kulasiewicz i asp. szt. Grzegorz Kura z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zauważyli kierowcę samochodu, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili interweniować.

- Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu