Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
24/04/2020 - 13:25

Przez koronawirusa musi zapłacić 15 tys. zł. Co takiego zrobiła?

Sądeczanie w zdecydowanej większości stosują się do wprowadzonych przez rząd nakazów i zakazów, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestety są także niechlubne wyjątki. Do takich właśnie należy 23-latka z Nowego Sącza, która choć była objęta kwarantanną, to przyjmowała w swoim mieszkaniu gości. Słono ją to kosztowało.

Osoby, które są objęte kwarantanną, mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Niestety nie dla wszystkich jest to oczywiste.

23-latka z Nowego Sącza, która miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, również została objęta kwarantanną. Policjanci każdego dnia kontrolowali, czy przestrzega zaleceń. Jak się okazało, funkcjonariusze aż trzy razy przyłapali ją na gorącym uczynku, jak gościła u siebie osobę, która nie jest objęta kwarantanną.

- Kobieta lekceważąco podchodziła do kwestii odosobnienia, tłumacząc funkcjonariuszom, że nie widzi nic złego w tym, by ktoś ją odwiedzał – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Za co dostaniesz mandat w czasie pandemii? 10 przykładów z życia wziętych

Stróże prawa poinformowali o sprawie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Sączu, który nałożył na 23-latkę karę w wysokości 15 tys. zł.

- Kara ta podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni, a odwołanie do sądu nie zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty – dodaje Aneta Izworska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)