Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
04/08/2021 - 12:45

Przestępcy podszywają się pod kurierów DHL. Co tym razem wymyślili?

Wyobraźnia przestępców nie zna granic. Ciągle wymyślają nowe sposoby, aby oszukać nieświadome zagrożenia osoby. Tym razem podszywają się pod firmę kurierską DHL. Otwarcie e-maila od oszustów może zainfekować twój komputer groźnym wirusem.

Otrzymałeś e-maila od firmy kurierskiej DHL z informacją o problemach z dostarczeniem przesyłki? Uważaj! To może być oszustwo, a otwarcie takiej wiadomości, może zainfekować twój komputer złośliwym trojanem.

Oszuści w wiadomości mailowej wmawiają, że paczka zamawiającego nie została dostarczona, ponieważ podał niewłaściwy adres, dlatego teraz powinien pobrać załączony dokument pdf i udać się do wskazanego w nim punktu odbioru paczek.  

- W rzeczywistości jednak jest to archiwum, w którym znajduje się złośliwy plik. Uruchomienie go umożliwi oszustom zdalny dostęp do twojego komputera i pozyskanie wrażliwych informacji – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Cert Polska.

W ten sposób przestępcy mogą pozyskać dostęp do konta bankowego czy serwisów internetowych. Bądźcie ostrożni i zachowajcie czujność. ([email protected] fot. Cert Polska, Unsplash)Dziękujemy za przesłanie błędu