Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
06/10/2023 - 10:00

Przejażdżka rowerem zamieniła się w koszmar. Po ciężko ranną kobietę przyleciał śmigłowiec

Na górskim szlaku w Gorcach doszło do poważnego wypadku. 45-letnia rowerzystka, na stromym i kamienistym zjeździe, przewróciła się i upadła na ziemię. Kobieta doznała urazu głowy i ręki. Była nieprzytomna. Musiała szybko trafić do szpitala. Na ratunek poszkodowanej rowerzystce ruszyli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Przyleciał po nią śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Te dramatyczne sceny rozegrały się w miniony czwartek, w samo południe, na szlaku czerwonym z Turbacza w stronę Starych Wierchów w Gorcach. Na stromym, kamienistym zjeździe, 45-letnia rowerzystka upadła i doznała urazu głowy oraz ręki.

Zobacz też Nieszczęście o poranku w krynickim uzdrowisku. Policja ustala, jak do tego doszło

Świadkiem całego zdarzenia był jej znajomy, który wezwał pomoc. Operator numeru alarmowego poinstruował go, jak postępować z osobą nieprzytomną, aby zabezpieczyć ją przed pogłębieniem urazów.


Na ratunek poszkodowanej kobiecie natychmiast ruszył ratownik dyżurny z Turbacza oraz ratownicy z Rabki. Równocześnie na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który akurat kończył misję w Katowicach i od razu został skierowany do wypadku w Gorcach.

Zobacz też Dramatyczne sceny w Białej Niżnej. Pogotowie i straże pędziły na ratunek 

Już po piętnastu minutach od zgłoszenia na miejsce wypadku dotarł ratownik z Turbacza. W chwili jego przybycia poszkodowana kobieta odzyskała przytomność, ale kontakt z nią w dalszym ciągu był bardzo utrudniony.


Chwilę później na miejsce dotarli również ratownicy z Rabki wraz z ratownikiem medycznym, który wdrożył leczenie farmakologiczne. Goprowcy przetransportowali poszkodowaną kobietę na polanę Rozdziele, gdzie na przygotowanym przez ratowników lądowisku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Latająca karetka przetransportowała ranną rowerzystkę do szpitala w Nowym Targu. ([email protected] Fot. Grupa Podhalańska GOPR M. Kalbarczyk)Dziękujemy za przesłanie błędu