Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
25/10/2021 - 12:15

Przejażdżka quadem zamieniła się w koszmar. Po rannego przyleciał śmigłowiec LPR

Przejażdżka quadem zamieniła się w prawdziwy koszmar. Mężczyzna przejeżdżając przez las w Piwnicznej, przewrócił się. Jego stan był ciężki. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Choć w minioną niedzielę była piękna, słoneczna pogoda, która zachęcała do aktywnego wypoczynku, nie wszyscy będą miło wspominać ten dzień. Z pewnością na długo zapamięta go mężczyzna, który w Piwnicznej wybrał się na przejażdżkę quadem. Przejeżdżając przez las, w okolicy przysiółku Karpały, z nieznanych na tę chwilę przyczyn przewrócił się i doznał bardzo poważnych obrażeń.

Czytaj też W Tatrach zeszła kamienna lawina. Ogromne głazy spadły w okolicy Morskiego Oka

Na pomoc poszkodowanemu ruszyli goprowcy z Piwnicznej, którzy po drodze zabrali ze sobą ratowników medycznych z zadysponowanej wcześniej karetki pogotowia.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że stan mężczyzny jest bardzo poważny. Miał liczne urazy i obrażenia wielonarządowe. Musiał szybko znaleźć się w szpitalu. Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanemu i wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Następnie goprowcy przewieźli go quadem do karetki, a potem ambulansem w miejsce, gdzie na pacjenta czekał już śmigłowiec ratowniczy, którym został przetransportowany do szpitala. Cała akcja trwała 2,5 godziny. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Grupa Krynicka GOPR)Dziękujemy za przesłanie błędu