Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
20/01/2017 - 17:25

Przed blokadą policyjną skręcił w boczną drogę. Porzucił auto i uciekł

Napytał sobie biedy 25-letni mieszkaniec gminy Limanowa, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed ścigającymi go radiowozami. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu oraz za szereg innych wykroczeń.

Limanowscy policjanci pełniąc służbę w środowe popołudnie ruszyli w pościg za kierowcą Forda Mondeo, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Prowadzący auto na widok funkcjonariuszy, zamiast poddać się kontroli zaczął uciekać. Miał w nosie podawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe.

Zobacz także: W pomoc dla pogorzelców z Bukowca włączyli się policjanci i mieszkańcy Białej Niżnej oraz Stróż

- Dwudziestopięciolatek uciekał głównymi ulicami Limanowej, a następnie pojechał drogą krajową nr 28 w kierunku miejscowości Dobra – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Jolanta Mól, rzeczniczka limanowskiej policji. – W trakcie pościgu, jaki podjęli za nim funkcjonariusze, mężczyzna złamał szereg przepisów o ruchu drogowym. Między innymi: wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych oraz wielokrotnie spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący Fordem dotarł do Tymbarku, ale przed blokadą policyjną zjechał w boczną drogę i tam się zatrzymał. Kierowca porzucił pojazd i uciekł.

Policja zabezpieczyła porzucone auto. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Żaden pojazd nie został uszkodzony. Limanowska policja odnalazła kierującego Fordem.

Wczoraj 25-latkowi, mieszkańcowi gminy Limanowa zostały przedstawione zarzuty. Teraz odpowie on przed sądem m.in. za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu oraz za szereg innych wykroczeń.

(MACH), Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)