Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
13/08/2018 - 15:25

Prokuratura bierze sprawy w swoje ręce. Zajmie się groźnym pitbullem

Jak podają ogólnopolskie media, prokuratura wszczęła własne postępowanie w sprawie pogryzienia kobiety przez agresywnego psa na ul. Reguły w Nowym Sączu. Śledczy przesłuchają świadków i ustalą, czy życie i zdrowie poszkodowanej nie było zagrożone.

Groźny pies, który 27 lipca zaatakował owczarka belgijskiego i jego właścicielkę, obecnie jest pod opieką weterynarza. Decyzją prokuratora rejonowego, zwierzę zostało odebrane właścicielom. Zostanie przebadane przez biegłego sądowego, który określi jego rasę i oceni czy pies jest niebezpieczny dla ludzi i innych zwierząt.

Zobacz też Czy groźnego pitbulla z ul. Reguły można wyszkolić? Rozmawiamy z treserem psów

Sądecka policja i prokuratura umorzyły postępowanie w sprawie pogryzienia kobiety przez psa. Dlaczego?

- Zdarzenie z 27 lipca br., do którego doszło na ulicy Reguły w Nowym Sączu, zostało wstępnie zakwalifikowane jako przestępstwo. Jednak po zebraniu materiału dowodowego oraz po jego bardzo dogłębnej analizie postępowanie zostało umorzone, gdyż nie zaistniały przesłanki dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia czy zdrowia - czytamy w oficjalnym komunikacie podanym na stronie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Decyzję o umorzeniu sprawy zatwierdził również prokurator rejonowy. Jak podaje tvp.info sprawą zajmie się teraz prokuratura krajowa.

- Prokurator nie zgodził się z decyzją policji i postanowił wszcząć postępowanie, które wyjaśni wszelkie okoliczności zdarzenia - powiedziała Ewa Bielik, rzeczniczka prokuratury krajowej. Śledczy przesłuchają wszystkich świadków tego tragicznego zdarzenia i jeszcze raz ocenią czy zdrowie i życie kobiety, która została pogryziona przez psa, nie było zagrożone.

RG [email protected], Fot. CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)