Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
18/02/2021 - 19:15

Próbował popełnić samobójstwo. Może trafić na rok do więzienia

Próbował skończyć ze swoim życiem? A może tylko chciał dać sygnał otaczającym go ludziom, że potrzebuje pomocy. Na szczęście policjantom udało się zapobiec tragedii, a niedoszły samobójca, który był bardzo agresywny i wulgarny, odpowie przed sądem za znieważenie funkcjonariuszy.

Kilka dni temu, pod numer alarmowy zadzwonił 50-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Mężczyzna przekazał dyspozytorce, że celowo zranił się i zamierza to zrobić jeszcze raz.

- Takie zgłoszenia nigdy nie są bagatelizowane, chodzi przecież o życie drugiego człowieka – wyjaśniają policjanci.

Dyspozytorka po uzyskaniu informacji o miejscu pobytu mężczyzny, niezwłocznie poinformowała dyżurnego policji, który skierował patrol pod wskazany adres.

Zobacz też Nastolatka chciała popełnić samobójstwo. Groziła, że wyskoczy z okna

Po dotarciu na miejsce, policjanci zastali rannego 50-latka. Mundurowi udzielili mu pomocy, a już po chwili przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Mężczyzna od samego początku był bardzo pobudzony i agresywny. 50-latek był pod wpływem alkoholu i  krzyczał, że i tak się zabije, wielokrotnie przy tym znieważając interweniujących funkcjonariuszy.

Agresor został zabrany karetką  do szpitala, gdzie również wszczął awanturę z personelem. Po zbadaniu i uzyskaniu zgody lekarza, 50-latek został zatrzymany aż do czasu, gdy wytrzeźwieje. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Grozi mu grzywna, a nawet kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do jednego roku.

Przypomnijmy. W minionym 2020 roku na Sądecczyźnie aż 70 osób próbowało skończyć ze swoim życiem. Niestety w 43 przypadkach na ratunek było już za późno.  

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021