Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
28/09/2022 - 10:45

Pożar w zakładzie stolarskim w Łabowej. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem [ZDJĘCIA]

Na terenie zakładu stolarskiego w Łabowej wybuchł pożar. Z nieustalonych przyczyn, w silosie zapaliły się trociny. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a strażacy bardzo szybko opanowali sytuację.

Pożar w zakładzie stolarskim w Łabowej 

Pożary w zakładach stolarskich są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą ilość drewna, która tam się znajduje, co sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia. W takich sytuacjach dyspozytor zawsze wysyła na miejsce znaczną ilość strażaków. Nie inaczej było i tym razem.

Zobacz też Koszmarny wypadek. Nie żyje strażak, a jego żona jest ciężko ranna [FILM] 

We wtorkowe popołudnie, przed godziną czternastą, na terenie zakładu stolarskiego w Łabowej wybuchł pożar. Pod wskazany adres natychmiast ruszyły na sygnale straże pożarne z Krynicy-Zdroju, Łabowej, Kamiannej i Nowej Wsi.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że paliły się trociny w silosie zakładu przetwórstwa drzewnego, zlokalizowanego obok budynku produkcyjnego – informują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy szybko opanowali sytuację 

Ratownicy musieli działać szybko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Akcję zaczęli od odłączenia prądu w budynku, a następnie polali wodą palące się trociny. Następnie otwarli okna w hali produkcyjnej, w której było pełno dymu i opróżnili trociny z silosu, które jeszcze raz dokładnie przelali wodą.  

Zobacz też Zabawa na dyskotece zamieniła się w koszmar. Nie żyje 19-letni chłopak 

Na koniec strażacy sprawdzili teren zakładu kamerą termowizyjną i czujnikami gazów niebezpiecznych. Urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Na tym zakończyli trwającą nieco ponad godzinę akcję gaśniczą. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. ([email protected] Fot. OSP Nowa Wieś, PSP Nowy Sącz)

Pożar w zakładzie stolarskim w Łabowej. W silosie zapaliły się trociny
Na terenie zakładu stolarskiego w Łabowej wybuchł pożar. Z nieustalonych przyczyn, w silosie zapaliły się trociny. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a strażacy bardzo szybko opanowali sytuację.


Dziękujemy za przesłanie błędu