Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
09/02/2019 - 13:45

Pożar w Podolu-Górowej. Mieszkańcy śniegiem i wodą gasili ogień

W jednym z budynków w gminie Gródek nad Dunajcem wybuchł pożar. Paliła się kotłownia. Mieszkańcy śniegiem i wodą gasili ogień. Na szczęście straty nie są wielkie.

W piątek 8 lutego w samo południe, sądeccy strażacy zostali wezwani do Podola Górowej, gdzie paliła się kotłownia. Na miejsce pośpieszyły zastępy z Nowego Sącza, Gródka nad Dunajcem, Rożnowa oraz Przydonicy.  Strażacy mieli problem z dotarciem pod wskazany adres, ponieważ do budynku prowadziła stroma wąska droga.

Zobacz też Tragedia w Szalowej. Nie żyje 22-latek

Gdy dotarli na miejsce okazało się, że ogień został przygaszony przez sąsiadów za pomocą śniegu oraz wody. W chwili, w której doszło do pożaru, w budynku nikogo nie było. Strażacy dogasili pożar, a następnie wynieśli z kotłowni na zewnątrz spalony węgiel i drewno, które były składowane w pomieszczeniu. Wszystko jeszcze raz przelali wodą. Następnie oddymili pomieszczenia i sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym. Gdy urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia, strażacy zakończyli akcję i wrócili do jednostek. 

RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"