Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
12/02/2020 - 07:00

Pożar w Nowym Sączu. Przy ul. Jagodowej paliła się hala magazynowa [ZDJĘCIA]

Strażacy przez kilka godzin gasili pożar przy ulicy Jagodowej w Nowym Sączu, gdzie na terenie jednego z zakładów paliła się hala magazynowa. Na miejscu było kilkanaście zastępów strażackich.

Pożar w zakładzie przy ulicy Jagodowej w Nowym Sączu wybuchł kilka minut przed godziną 22. Pod wskazany adres na sygnale ruszyło aż jedenaście zastępów strażackich. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie hala produkcyjna. Pożarem objęta była konstrukcja dachu budynku w części magazynowej. Na zewnątrz wydobywały się płomienie oraz dym.

Strażacy oświetlili teren, wyłączyli prąd w budynku i zaczęli gasić pożar, polewając płonący dach wodą. W akcji gaśniczej wykorzystali podnośnik. Następnie oddymili halę magazynową. Aby dotrzeć do drewnianej konstrukcji, wykonali otwory w dachu.

Gdy płomienie udało się już ugasić, strażacy zajęli się usuwaniem blachy z dachu. Na koniec sprawdzili budynek kamerą termowizyjną. Gdy urządzenie nie wykazało żadnego zagrożenia, na tym została zakończona trwająca trzy godziny akcja ratunkowa.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Pożar w Nowym Sączu. Paliła się hala produkcyjna
Strażacy gasili pożar przy ulicy Jagodowej w Nowym Sączu. Ogień wybuchł w hali magazynowej na terenie zakładu. Na miejscu było kilkanaście zastępów strażackich.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)