Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
07/09/2018 - 10:40

Pożar w Korzennej. Płonęła elewacja ośrodka zdrowia

Zapaliły się śmieci, składowane przy Ośrodku Zdrowia w Korzennej. Ogień rozprzestrzenił się na elewację budynku. Na szczęście strażacy bardzo szybko ugasili pożar.

W czwartkowe popołudnie (6 września) w Korzennej wybuchł pożar. Paliły się kartony i suche odpady roślinne, które składowane były na tyłach budynku Ośrodka Zdrowia. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i już po chwili objął elewację budynku. Świadkowie natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali straż.

Zobacz też Samolot runął na ziemię. Na pokładzie byli mieszkańcy Limanowszczyzny

Pomoc dotarła bardzo szybko. W Korzennej są dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedna z nich ma siedzibę w budynku Ośrodka Zdrowia, a druga kilkanaście metrów dalej. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić i nikt nie ucierpiał.

Ogień stopił około 1 metr kwadratowy styropianu elewacji. Okopcona została rura, która doprowadza gaz do budynku.

- Przy użyciu wideł usunęliśmy odpady roślinne, które znajdowały się przy elewacji budynku. Ugasiliśmy tlące się pozostałości. Wycięliśmy część elewacji w miejscu pożaru i przeprowadziliśmy kontrolę przyłącza gazowego – wyjaśniają strażacy. Przez około 30 minut na drodze odbywał się ruch wahadłowy.

RG [email protected], fot. OSP Korzenna Centrum, PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu