Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
02/04/2017 - 09:45

Pożar w domu przy ul. Topolowej. Starszy mężczyzna uratowany przez strażaków

Strażacy uratowali życie starszemu mężczyźnie, którego wyprowadzili z płonącego pokoju w budynku przy ul. Topolowej w Nowym Sączu. Pogotowie ratunkowe zabrało lokatora do szpitala.

Ratownicy otrzymali wezwanie o pomoc w piątkowy wieczór, około godz. 21.50. Paliło się w jednym z domów przy ul. Topolowej. Pożarem objęte było jedno z trzech pomieszczeń znajdujących się na parterze. Jeszcze przed przyjazdem ratowników lokatorzy wyszli z domu na zewnątrz.

Strażacy błyskawicznie dotarli na ul. Topolową.

- Na miejscu od jednego z lokatorów dowiedzieli się, że w pomieszczeniu objętym pożarem może przebywać mężczyzna – powiedział portalowi Sądeczanin.info st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Zobacz także: Pożar budynku w Naszacowicach. Strażacy w akcji

Strażacy wyłączyli w budynku dopływ energii elektrycznej. Drzwi do pomieszczenia, w którym paliło się były niestety zamknięte. Ratownicy błyskawicznie je wyważyli.

- Po wejściu do środka odnaleźli starszego mężczyznę – dodaje komendant Motyka. - Ewakuowali go na zewnątrz budynku i udzielili pierwszej pomocy. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Lokator został zabrany do szpitala.

Ratownicy szybko ugasili pożar. Sprawdzili również i inne pomieszczenia w budynku. Dom był potem długo wietrzony.

Przyczyna pożaru jest nieustalona.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Pożar w domu przy ul. Topolowej w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)