Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
04/05/2021 - 15:50

Pożar na ul. Tarnowskiej. Ciężarówka z naczepą zapaliła się w trakcie jazdy

Samochód ciężarowy zapalił się w trakcie jazdy. Kierowca próbował samodzielnie ugasić pożar, ale ogień tak szybko się rozprzestrzeniał, że konieczna była pomoc strażaków. Przez jakiś czas na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu były utrudnienia w ruchu.

To była pechowa końcówka długiego weekendu majowego dla kierowcy ciężarowego MAN-a. W poniedziałkowy wieczór, przejeżdżając ulicą Tarnowską w Nowym Sączu, nagle jego samochód zaczął się palić. Gęsty dym i płomienie ognia wydobywające się z tylnej części kabiny było widać już z daleka.

Zobacz też Wypadek na DK-75 w Łososinie Dolnej. Polonez spłonął doszczętnie [ZDJĘCIA]

Mężczyzna, który samotnie podróżował pojazdem, natychmiast zatrzymał ciężarówkę i próbował samodzielnie gasić pożar za pomocą gaśnicy proszkowej. Na nic się to jednak zdało. Konieczna była pomoc strażaków, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce, bo do pożaru doszło zaledwie kilkaset metrów od ich jednostki.

Ratownicy polewali pianą płonącą ciężarówkę. W tym czasie ruch na ulicy Tarnowskiej odbywał się wahadłowo. Gdy sytuację udało się już opanować, strażacy odłączyli w pojeździe akumulator i sprawdzili samochód kamerą termowizyjną. Na tym zakończyli trwającą nieco ponad godzinę akcję gaśniczą. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu