Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
05/12/2018 - 11:40

Pożar na placu przy piekarni. Palił się samochód z chlebem

Samochód przewożący chleb stanął w ogniu. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Niestety niewiele udało się uratować.

Dzisiaj wczesnym rankiem sądeccy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Kilkanaście minut przed godziną 5 w Nowym Sączu na ulicy Myśliwskiej wybuchł pożar. Palił się samochód dostawczy marki Volkswagen.  

Gdy strażacy dotarli na miejsce, auto było już całe w ogniu. Pojazd stał na parkingu przed piekarnią. Kilka metrów od płonącego samochodu znajdowały się budynki, które również były zagrożone. Pracownicy w oczekiwaniu na strażaków, próbowali ugasić pożar za pomocą gaśnic proszkowych, ale na nic się to zdało.

Zobacz też Podróż zamieniła się w koszmar. Ich samochód stanął w ogniu [ZDJĘCIA]

Strażacy polewali płonący samochód pianą. Usunęli z pojazdu akumulator. Rozebrali też część tapicerki i obicia przedziału towarowego.  Gdy pożar udało się już ugasić, wynieśli ze spalonego auta pojemniki z chlebem i przelali je wodą. Następnie sprawdzili pojazd i budynek kamerą termowizyjną, ale urządzenie nic nie wykazało. Na prośbę właściciela przemieścili wrak pojazdu na plac za budynkami. Na miejscu byli też policjanci, którzy wyjaśniali, co było przyczyną pożaru. Jak na razie jest nieustalona.

Przypomnijmy. Wczoraj do podobnego pożaru doszło w Piwnicznej-Zdroju. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na szczęście dwie osoby, które podróżowały autem, zdążyły uciec. Nikomu nic się nie stało, ale pojazd nadaje się jedynie na złom.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik