Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
05/05/2021 - 15:50

Pożar na osiedlu romskim w Maszkowicach. Znów płonęły śmieci [ZDJĘCIA]

Trudno zliczyć, który to już raz w tym roku, strażacy gaszą pożar na osiedlu romskim w Maszkowicach. W miniony wtorek znów paliła się tam duża sterta śmieci. Kilka tygodni wcześniej płonęły suche trawy.

Na osiedlu romskim w Maszkowicach we wtorkowy wieczór znów wybuchł pożar. Paliła się duża sterta śmieci znajdująca się tuż przy drodze wojewódzkiej 969. Słup ognia i kłęby czarnego dymu były widoczne już z kilkuset metrów.

- Ze względu na szkodliwy dym, nasi ratownicy działali w aparatach ochrony dróg oddechowych – opisują na swojej stronie strażacy z Maszkowic.

Zobacz też Wciąż podpalają trawy. To zwierzę spalili żywcem [ZDJĘCIA]

 To już kolejny pożar śmieci na osiedlu romskim w tym roku. Do podobnego zdarzenia doszło 18 i 12 kwietnia.

- Brak słów... Dlaczego sprawcy ciągle pozostają bezkarni? Jeśli władza nic z tym nie zrobi będzie to trwać w nieskończoność... Tyle się mówi o ekologii. Kontrolują piece, czy przypadkiem mokrym drewnem się nie pali, a tu co... Tony śmieci płoną systematycznie co jakiś czas i nikt z tym nic nie robi... kpina – skomentował na jednym z portali społecznościowych pan Robert.

Który to już pożar śmieci od początku roku na osiedlu romskim? Czy policjantom udało się ustalić i ukarać sprawcę wcześniejszych podpaleń? Te pytania skierowaliśmy dzisiaj do sądeckiej policji. Czekamy na odpowiedź. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Maszkowice)

Pożar na osiedlu romskim w Maszkowicach. Znów płonęły śmieci
Trudno zliczyć, który to już raz w tym roku, strażacy gaszą pożar na osiedlu romskim w Maszkowicach. W miniony wtorek znów paliła się tam duża sterta śmieci. Kilka tygodni wcześniej płonęły suche trawy. (Fot. OSP Maszkowice)


Dziękujemy za przesłanie błędu