Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
25/11/2020 - 15:00

Powiesił się we własnym domu w Chełmcu. Gdy go znaleźli, było za późno

Targnął się na życie we własnym domu. Gdy jego powieszone ciało znalazł ojciec, niestety było za późno. Około 50-letni mężczyzna już nie żył.

Dochodziła godzina jedenasta, jak w jednym z domów w Chełmcu rozegrał się dramat. Około pięćdziesięcioletni mężczyzna targnął się na własne życie. Jego powieszone ciało znalazł ojciec.

Zobacz też Powiesił się na drzewie w pobliżu torów. Do tragedii doszło w Ptaszkowej

Już po kilku minutach pod wskazany adres przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Niestety na ratunek było za późno. Mężczyzna już nie żył. Nie wiadomo, co skłoniło go do tego, aby targnąć się na własne życie.

- Straszna tragedia. Znałem dobrze tego mężczyznę. Był kawalerem. Mieszkał z ojcem. Niestety często nadużywał alkoholu – powiedział nam mieszkaniec Chełmca.

To już kolejne samobójstwo w ostatnich dniach na Sądecczyźnie. We wtorek (24 listopada) do podobnej tragedii doszło w Ptaszkowej. Około 40-letni mężczyzna powiesił się na drzewie w pobliżu drogi biegnącej wzdłuż torów kolejowych.

Samobójstwa to prawdziwa plaga na Sądecczyźnie. Niemal co kilka dni, ktoś - zarówno starsi, jak i młodzi - próbuje skończyć ze swoim życiem. Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2018 roku w Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim doszło do siedemdziesięciu pięciu prób samobójczych. Niestety aż trzydzieści osiem zakończyło się śmiercią. Wśród tych osób było pięć kobiet i trzydziestu trzech mężczyzn.

W 2019 roku było podobnie. Sądeccy policjanci odnotowali sześćdziesiąt osiem prób samobójczych, z czego aż trzydzieści cztery zakończyły się zgonem. Wśród tych osób było pięć kobiet i dwudziestu dziewięciu mężczyzn. (redakcja@sadeczanin.info, Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu