Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
17/05/2018 - 14:45

Poważny wypadek w Starej Wsi. Ciężarówka zderzyła się z busem. Są ranni

Sześć osób trafiło do szpitala po tym, jak naczepa ciężarówki uderzyła w busa kursowego. Wśród poszkodowanych jest aż czworo dzieci. Droga powiatowa przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

W środę 16 maja w Starej Wsi na Limanowszczyźnie doszło do poważnego wypadku. Kilkanaście minut przed godziną 14, na drodze powiatowej zderzyły się dwa pojazdy – samochód ciężarowy i bus.

Zobacz też Najpierw uszkodził BMW i znak drogowy, a potem dachował

Niestety nie obyło się bez rannych. Do limanowskiego szpitala trafiło aż sześć osób – kobieta, która kierowała busem oraz pięciu pasażerów, z czego czworo to dzieci. Na szczęście wszyscy byli przytomni.   

Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Funkcjonariusze przebadali kierowców alkomatem, ale oboje byli trzeźwi.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man z naczepą zjeżdżał ze stromego wzniesienia. Podczas hamowania doszło do zarzucenia naczepy na przeciwny pas ruchu i zderzenia z busem kursowym – wyjaśnia Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

RG [email protected], Fot. OSP KamienicaDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce