Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/09/2023 - 11:20

Poważny wypadek w Klęczanach. Motocyklista zderzył się z busem

Motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go busa. Z impetem uderzył w tył samochodu rozbijając szybę. Poszkodowany kierowca jednośladu zamiast do celu podróży, trafił do szpitala. Jakby tego było mało, został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


We wtorkowe popołudnie, po godzinie piętnastej, na drodze krajowej 28 w Klęczanach doszło do poważnego wypadku. Mieszkaniec Binarowej poruszający się motocyklem Yamaha, zderzył się z busem, którym kierował mieszkaniec Nowego Sącza. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca jednośladu rozbił tylną szybę w pojeździe. 

Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do gorlickiego szpitala. Z ustaleń policjantów wynika, że to właśnie on nie zachował ostrożności i doprowadził do wypadku. 

- Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Forda i najechał na jego tył - wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem podkom. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji. 


Zarówno motocyklista, jak i kierowca busa byli trzeźwi. Policjanci ukarali sprawcę wypadku mandatem w wysokości 1100 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali  dowód rejestracyjny motocykla. ([email protected] Fot. Patrycja Wróżek - dziękujemy!)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu