Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
09/04/2019 - 13:55

Posypały się mandaty. Aż 31 osób pozbyło się prawa jazdy

Końcówka marca była bardzo pracowita dla sądeckich policjantów. Przez 11 dni prowadzili nocne akcje. Kontrolowali kierowców, którzy brawurową jazdą łamali przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze skontrolowali aż 235 pojazdów. W szczególny sposób wzięli pod lupę kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, Batorego, Wolności i ulicach I Brygady, Królowej Jadwigi oraz Ogrodowej. Kontrolowali również kierowców na parkingach, które znajdują się przy marketach. Aż 31 osób pozbyło się prawa jazdy, z czego 25 z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Zobacz też O krok od tragedii w Kosarzyskach. Samochód uderzył w przystanek autobusowy

Funkcjonariusze zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Wystawili aż 238 mandatów m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu, brak zapiętych pasów albo rozmowę przez telefon w trakcie jazdy. W 23 przypadkach kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem.

- Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. - Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym i odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna KPP w BędzinieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)