Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
17/09/2012 - 13:33

Pościg za pijanym kierowcą. Uciekał autem z Gdowa

Policjanci zatrzymali w Rupniowie (pow. limanowski) 36-letniego mieszkańca Chomranic, który w Gdowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Wczoraj (16 września) około godz. 23.05 policjanci z Gdowa chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę poruszającego się toyotą yaris. Mężczyzna nie zatrzymał się, a policjanci podjęli za nim pościg. Kierowca najpierw przemierzył teren powiatu myślenickiego, a następnie wjechał na Limanowszczyznę.
- Tu szczęście go opuściło, gdyż w Rupniowie, po wjechaniu na teren prywatnej posesji stracił panowanie nad autem, które stoczyło się ze skarpy i uderzyło w trawiasty brzeg – informuje mł. asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Kierowca próbował jeszcze uciekać na piechotę, ale został zatrzymany przez policjantów – dodaje.
Uciekinierem okazał się 36-letni mieszkaniec Chomranic, który był nietrzeźwy. Miał 1.2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabrali mu prawo jazdy.
- Mężczyzna uskarżał się na bóle głowy, dlatego został zabrany do szpitala w Limanowej, gdzie udzielona mu została pierwsza pomoc i pobrana krew do badań na zawartość alkoholu – zaznaczył mł. asp. Piegza.
Kierowca podróżował z pasażerem, który w wyniku stoczenia samochodu ze skarpy nie odniósł żadnych obrażeń.

(ALF)
Fot. arch. KWP Kraków


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020