Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
27/08/2022 - 08:05

Popełnił samobójstwo we własnym domu. Znaleźli go na poddaszu

Aż trudno sobie wyobrazić, czym kierował się 68-letni mieszkaniec Cieniawy i co wpłynęło na jego decyzję, że postanowił targnąć się na własne życie. Jego powieszone na poddaszu ciało znaleźli bliscy. Niestety na ratunek było za późno. Mężczyzna już nie żył.

Mieszkańcy Cieniawy – małej wioski położonej w gminie Grybów – są wstrząśnięci tragedią, która w piątkowe popołudnie wydarzyła się w ich małej wiosce. Na jednej z prywatnych posesji w Cieniawe, zostały znalezione zwłoki 68-letniego mężczyzny. Jego powieszone ciało na poddaszu budynku mieszkalnego znaleźli bliscy, którzy natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc.

Zobacz też Rozpaczliwie trąbił, a ona stała na torach. Policja ujawnia, jak doszło do wypadku [WIDEO]

Już po chwili przyjechały straże pożarne, a także pogotowie ratunkowe i policja. Niestety na ratunek było za późno. Życia mężczyzny nie udało się uratować. 68-latek już od dłuższego czasu nie żył.

Przez wiele godzin sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności dochodzeniowe. Śledczy zabezpieczyli ciało mężczyzny. Prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Tragedia w Cieniawie 

Jak na razie nie wiadomo, co skłoniło 68-latka, że postanowił targnąć się na własne życie. Być może miał jakieś problemy, z którymi nie potrafił sobie poradzić. Przyczyny i okoliczności tej tragedii badają policjanci wspólnie z prokuratorem.

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety ich komunikaty bywają zagłuszane przez otoczenie, które nie dopuszcza możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Ta choroba nie jest oczywiście jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem zamachów

– Z obecnymi problemami najtrudniej radzą sobie tzw. młodzi dorośli, którzy w czasie pandemii nierzadko próbowali rozpocząć swoją pierwszą pracę, ale mieli z tym kłopot. W nietypowych warunkach zaczynali studia i przeprowadzali się. Do tego nie mogli się spotykać ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. A to właśnie oni najbardziej potrzebują wsparcia i fizycznego kontaktu z bliskimi – tłumaczyła jakiś czas temu na łamach "Sądeczanina" psycholog Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji „Twarze depresji”.

Zobacz też Pożar domu przy ul. Radzieckiej. Z budynku wydobywały się kłęby czarnego dymu [FILM] 

Wśród ustalonych przyczyn samobójstw najczęściej wymienia się chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Na drugim miejscu wskazuje się zawód miłosny, a na trzecim – nieporozumienia rodzinne bądź przemoc w rodzinie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

[email protected] Fot. Ilustracyjna JMDziękujemy za przesłanie błędu