Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
27/02/2020 - 15:55

Policyjny pościg za 26-latkiem. Co miał na sumieniu?

Policjanci z Bobowej ścigali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Myślał, że uda mu się przechytrzyć funkcjonariuszy. Przeliczył się. Bardzo szybko został zatrzymany przez stróżów prawa. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia

Policjanci z bobowskiego komisariatu, zauważyli motocyklistę jadącego ulicą Węgierską w Bobowej. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale wtedy kierowca gwałtownie przyśpieszył i próbował uciec. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Kierowca jednośladu nie ujechał daleko. Po kilkukilometrowym pościgu na terenie Lipnicy Wielkiej został zatrzymany. Mundurowi zabrali go do gorlickiej komendy, gdzie został przesłuchany. Jak się okazało, 26-latek z gminy Bobowa nie miała prawa jazdy.  

- Gdyby zatrzymał się do kontroli odpowiadałby za wykroczenie, a ucieczka przed policjantami jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia – przestrzegają gorliccy funkcjonariusze.

Właściciel motocykla został ukarany mandatem w wysokości 300 zł za to, że pożyczył pojazd osobie, która nie posiadała uprawnień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)