Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
31/10/2019 - 16:15

Policyjny pościg za 23-latkiem. Co przeskrobał?

Funkcjonariusz, który na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, w dniu wolnym od służby, na jednej z sądeckich ulic rozpoznał złodzieja. Policjanci, którzy przejeżdżali w pobliżu, zajechali mu drogę nieoznakowanym radiowozem, ale wtedy złodziej zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Jak się zakończyła ta historia?

Kilka dni temu, a dokładnie 22 października, policjant w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy mężczyznę, który od razu zwrócił jego uwagę. Jego wygląd idealnie odpowiadał rysopisowi złodzieja, który włamał się trzy dni wcześniej do skarbony w galerii handlowej przy ulicy Lwowskiej, skąd ukradł dużą sumę pieniędzy.

Funkcjonariusz zauważył przejeżdżający w pobliżu patrol policji, dlatego natychmiast zadzwonił do kolegów i poinformował ich, że podejrzany mężczyzna porusza się ulicą Śniadeckich w stronę centrum handlowego przy ulicy Nawojowskiej.

Policjanci natychmiast ruszyli za złodziejem, a kiedy zajechali mu drogę nieoznakowanym radiowozem, zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy ruszył za nim w pościg. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia i biegł dalej.

Policjant pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym z patrolem, który w pobliżu wiaduktu na ulicy Nawojowskiej odciął drogę uciekającemu i pomógł w jego obezwładnieniu.

- Dzięki spostrzegawczości i czujności policjanta będącego w czasie wolnym od służby, 23-latek, który okradł skarbonę, został zatrzymany, a funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.  

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)