Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
04/11/2019 - 14:00

Policyjne pościgi na drogach Limanowszczyzny. Co kierowcy mieli na sumieniu?

Jeden próbował uciec przed policją samochodem, a drugi pieszo. Obaj bardzo szybko wpadli w ręce limanowskich funkcjonariuszy. O ich losie zadecyduje sąd.

Niedziela 3 listopada była bardzo pracowita dla limanowskich policjantów. Około godziny 14.30 zostali wezwani do Szczyrzyca, gdzie 48-letni kierowca, który jechał Seatem Ibizą uderzył w znak drogowy, a następnie próbował uciec.

Mężczyzna bardzo szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało, nie posiadał prawa jazdy. Ponadto kierował samochodem po pijaku. Miał 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz 48-latek będzie tłumaczył się za swoje przewinienia przed sądem.

Tego samego dnia przed godziną 17, policjanci pośpieszyli do Zbludzy w gminie Kamienica, gdzie 24-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Bezmyślny kierowca zjechał z drogi gminnej na polną, ale wtedy stracił panowanie nad motocyklem, który wywrócił się. Mężczyzna nie dawał za wygraną. Próbował uciekać przed policjantami pieszo, ale na nic się to zdało. Bardzo szybko został zatrzymany przez stróżów prawa. Jak się okazało, 24-latek nie miał prawa jazdy i prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,2 promila. Jakby tego wszystko było mało, motocykl, którym jechał, nie był zarejestrowany i nie posiadał polisy OC. O losie bezmyślnego kierowcy zadecyduje sąd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu