Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
25/05/2017 - 08:25

Policjant łapał złodzieja na gorącym uczynku a został zrugany

Poniższa informacja to kolejny dowód, że policjantem jest się zawsze, nawet poza godzinami służby. 16 maja funkcjonariusz złapał złodzieja robiąc zakupy w galerii Europa. Wiedział, że mężczyzna był już karany i złapał go na gorącym uczynku.

Do zatrzymania doszło koło godziny 17. Policjant miał wolny dzień, który chciał wykorzystać na zrobienie zakupów. W pewnej chwili zauważył w jednym ze sklepów mężczyznę, którego świetnie znał z wielu kradzieży i oszustw popełnionych na terenie Sądecczyzny.

Zobacz też: 34-latek liczył na seks z 14-latką. Dzięki „Łowcy pedofilów” został złapany

- Postanowił go dyskretnie obserwować, tym bardziej, że mężczyzna nerwowo rozglądał się wokół siebie. Przeczucie go nie zawiodło, ponieważ już po chwili obserwowany chwycił za puchową kołdrę i nie płacąc, wybiegł ze sklepu. Policjant bez chwili namysłu ruszył za nim. Mężczyzna wybiegł na parking biegnąc w stronę osiedla i tam został przez policjanta zatrzymany – relacjonuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

- Próbował się oswobodzić, szarpał się z funkcjonariuszem, ale nic mu to nie dało, choć podczas zatrzymania podszedł do nich inny mężczyzna, który zaczął znieważać i grozić policjantowi, by ten zaniechał zatrzymania - opowiada dalej policjantka.

Zobacz też: DK-75 żądna ofiar, ale w Bilsku i Łabowej wszystko skończyło się dobrze

Jaki jest finał sprawy? Pojawił się patrol, przejął mężczyzn i ostatecznie obaj usłyszeli zarzuty. - 49-letni sprawca kradzieży kołdry wartej blisko 1800 zł usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast jego 32-letni „obrońca” usłyszał zarzut zmuszania funkcjonariusza groźbą do zaniechania czynności służbowych oraz jego znieważenia, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – kwituje Grzebyk-Dulak.

Skradzioną kołdrę policjanci oddali do sklepu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne KMP w NSDziękujemy za przesłanie błędu