Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
20/09/2023 - 15:20

Policjanci w nocy ruszyli na polowanie. Posypały się mandaty

Mandaty, punkty karne, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne… To wszystko wydarzyło się w ciągu jednej nocy. Pod lupą policjantów znalazły się główne ulice Nowego Sącza.

Policjanci każdego dnia dzień i noc dbają o nasze bezpieczeństwo. Z soboty na niedziele ruszyli na łowy w Nowy Sączu. Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się najbardziej ruchliwe ulice naszego miasta.

- Działania kontrolne policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy realizowane są cyklicznie w rejonie Ronda Solidarności i głównych ulic Nowego Sącza, na których, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych, kierujący naruszają przepisy i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. Celem działań funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa na sądeckich ulicach, a jednocześnie zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – informuje kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też W Nowym Sączu usunęli szlabany, zamontowali znak „stop”. Posypią się mandaty?

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Policjanci zatrzymali aż dziewiętnastu kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Właśnie z tego powodu zatrzymali uprawnienia do jazdy dwóm kierującym BMW, którzy poruszali się ulicą Tarnowską w sobotę po godzinie 23.


Jeden z nich to 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który jechał 152 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Drugi mężczyzna to 18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, który poruszał się z prędkością 104 km/h. On również został ukarany wysokim mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Zobacz też Miejcie się na baczności. Dzisiaj możecie wrócić do domu z mandatem i punktami

Ponadto w czasie prowadzonych działań policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich zły stan techniczny. ([email protected] Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu