Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
11/04/2024 - 14:25

Policjanci w nocy ruszyli na łowy. Nie mieli litości, posypały się mandaty

​150 skontrolowanych pojazdów, 130 ujawnionych wykroczeń i 5 przestępstw... To efekt wzmożonych działań policjantów z sądeckiej drogówki, które prowadzili w miniony weekend na terenie Nowego Sącza.


- Wzmożone działania kontrolne realizowane w godzinach wieczornych i nocnych na terenie Nowego Sącza przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego organizowane są cyklicznie. Tym razem mundurowi prowadzili je od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia) na głównych arteriach miasta, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego - wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

Policjanci skontrolowali aż 150 pojazdów. Ujawnili aż 130 wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości i wykonywaniem nieprawidłowych manewrów oraz 5 przestępstw związanych z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości i po cofnięciu uprawnień.

Zobacz też Fatalny wypadek o poranku w Muszynie. Samochód wylądował na dachu [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze zatrzymali również 4 prawa jazdy, w tym 3 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był młody kierowca volkswagena, który jechał ulicą Jana Kilińskiego w Nowym Sączu z prędkością 144 km/h, czyli o 94 km/h za szybko. Na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych. Ponadto mundurowi zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Podczas weekendowych działań policjanci sądeckiej drogówki nałożyli w sumie 76 mandatów karnych i skierowali 7 wniosków do sądu o ukaranie.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Za kierownicą bądźmy zawsze trzeźwi, zachowujmy zdrowy rozsądek, przestrzegajmy przepisów i limitów prędkości, a przede wszystkim unikajmy brawurowych zachowań, które mogą stać się przyczyną tragedii - apelują policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu