Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
27/03/2023 - 18:00

Policjanci skontrolowali autobusy. Zatrzymali dowody rejestracyjne, posypały się mandaty

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci przeprowadzili na Limanowszczyźnie akcję pod nazwą „Bus”. Skontrolowali aż 37 pojazdów, w tym 18 autobusów. Posypały się mandaty. W wielu przypadkach funkcjonariusze byli zmuszeni zatrzymać dowody rejestracyjne.

Limanowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspektoratu Transportu Drogowego i pracownikami Urzędu Skarbowego oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących autobusami, przeprowadzili na drogach powiatu limanowskiego akcję pod nazwą „Bus”. Skontrolowali aż 37 pojazdów, w tym 18 autobusów.

Zobacz też W biały dzień brutalnie skatował komendanta. Z nożem rzucił się na policjantów 

Stróże prawa ujawnili sporo nieprawidłowości, które głównie dotyczyły stanu technicznego pojazdów. Zatrzymali aż 7 dowodów rejestracyjnych i wystawili 10 mandatów karnych. Wobec jednego przedsiębiorcy wszczęli postępowanie administracyjne.

- Tego typu działania są organizowane w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących autobusami i mają na celu eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób – wyjaśnia st. asp. Jolanta Batko z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. ([email protected] Fot. KPP Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu