Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
26/01/2015 - 13:00

Policjanci rozmawiali o przestępczości gospodarczej ze studentami

Sądeccy policjanci spotkali się w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ze studentami tej uczelni. Rozmawiali z nimi o przestępczości gospodarczej i konsekwencjach prawnych, jakie grożą za popełnienie takich czynów.
Z grupą studentów spotkali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy pracują w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą. Z taką inicjatywą wystąpiła dyrekcja Instytutu Technicznego PWSZ.

- Podczas spotkania podinsp. Mirosław Mazur, naczelnik wspomnianego wydziału i nadkom. Robert Tomasik omawiali kwestie związane z przestępstwami polegającymi na fałszowaniu dokumentów, a także przestępstwami dotyczącymi kradzieży tożsamości w sieci – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Rozmawiano także o przestępstwach dotyczących własności intelektualnej i przemysłowej, polegających np. na pozyskaniu czyjegoś programu komputerowego, opracowania graficznego i tekstowego, jak również przestępstw związanych z wyłudzeniem kredytów oraz oszustw związanych z handlem za pośrednictwem portali ogłoszeniowych.

Dla słuchaczy niezwykle cenne okazały się także porady dotyczące bezpiecznego korzystania z kart płatniczych, internetu oraz własnych dokumentów potwierdzających tożsamość.
Policjanci mówili też o skutkach prawnych wynikających z popełnienia przestępstw o charakterze gospodarczym.

Opr. (MIGA)

Źródło: KMP, PWSZ w Nowym Sączu.
Fot. PWSZ w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu