Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
24/07/2013 - 13:15

Policja odzyskała skradzionego quada. Zatrzymany jest 17-latek

Policjanci z komisariatu w Mszanie Dolnej odzyskali wczoraj (23 lipca) quada skradzionego na terenie gminy Niedźwiedź. Pojazd był ukryty w zaroślach nad brzegami potoku. Funkcjonariusze zatrzymali 17-latka, mieszkańca tejże gminy, który przyznał się do kradzieży pojazdu.
Quad został skradziony 10 lipca br. z terenu jednej z firm w gminie Niedźwiedź. Właściciel pojazdu początkowo nie zamierzał w ogóle zgłaszać kradzieży na policji.
- Wczoraj (23 lipca) do właściciela guada przyszedł młody chłopak, który powiedział, że jeśli chce odzyskać pojazd musi mu zapłacić sto złotych – mówi podinsp. Marek Szczepański. – Właściciel postawił warunek, że zapłaci żądaną kwotę, jeśli zobaczy swojego quada. Obaj mężczyźni pojechali samochodem do Niedźwiedzia.
Auto zatrzymało się w pobliżu zarośli nad brzegiem potoku. Okazało się jednak, że skradzionego quada tam nie ma.
- Chłopak powiedział właścicielowi, aby wrócił do swojej firmy, a on się z nim skontaktuje, gdy tylko ustali, gdzie znajduje się quad – dodaje podinsp. Szczepański. – Właściciel niebawem zgłosił kradzież na policję. W tym czasie, gdy był w komisariacie do jego firmy zadzwoniła jakaś osoba i przekazała, że właściciel firmy „może się pożegnać z quadem”, jeśli pójdzie na policję.
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 17-latka, mieszkańca gminy Niedźwiedź.
- Młody mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu – mówi Szczepański. – Po wytrzeźwieniu. siedemnastolatek przyznał się do kradzieży quada, wskazał miejsce, gdzie pojazd został ukryty. Okazało się, że 17-latek dokonał kradzieży pojazdu z 15-letnim kolegą. Okazało się również, że quad był schowany w zaroślach nad brzegiem potoku, ale w zupełnie innym miejscu. Siedemnastolatkowi, który chciał pokazać właścicielowi pojazd pomyliły się miejsca, w którym go ukrył.
Policja zatrzymała siedemnastolatka w policyjnym areszcie, natomiast piętnastolatek został przekazany rodzicom. Odzyskany quad wrócił do właściciela.
Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Mszanie Dolnej.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe