Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
27/11/2021 - 16:00

Policja kontra imigranci. Celem ćwiczeń bezpieczeństwo polskiej granicy[ZDJĘCIA]

Sądeccy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach o kryptonimie „Granica 2021”. Ich celem było zatrzymanie osób nielegalnie przebywających na terenie naszego państwa. „Imigranci” wpadli w ręce funkcjonariuszy w rejonie wału nad Dunajcem.

W ostatnim czasie cała Polska żyje sytuacją na granicy Polsko-Białoruskiej. Nad jej obroną czuwają m.in. policjanci. Również sądeccy funkcjonariusze uczestniczyli w ćwiczeniach mających na celu zabezpieczenie terytorium naszego państwa. Odbywały się pod kryptonimem „Granica 2021”.

Ich głównym celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia działań pościgowo-blokadowych, doskonalenie umiejętności i współdziałania. Zgodnie ze scenariuszem, mundurowi otrzymali informację o nielegalnym przekroczeniu granicy Polski ze Słowacją i wkroczeniu na teren działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

- Przemytnicy ze zorganizowanej grupy przestępczej przewozili busem kilkoro imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu. Funkcjonariusze zgodnie z policyjnymi procedurami zorganizowali i przeprowadzili działania pościgowo-blokadowe w celu ich zatrzymanie – informuje komenda.

Imigranci i przemytnicy zostali ujęci w rejonie wału nad Dunajcem, gdzie wpadli w ręce funkcjonariuszy. Sądeccy policjanci informują, że nie były to ostatnie tego typu ćwiczenia. Według planów mają się  odbywać cyklicznie.

- Ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia KMP w Nowym Sączu. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: KMP Nowy Sącz)

Ćwiczenia sądeckiej policji
Sądeccy policjanci ćwiczyli działania pościgowo-blokadowe zmierzające do zatrzymania przemytników i nielegalnych imigrantów.


Dziękujemy za przesłanie błędu