Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
28/02/2016 - 11:15

Pożar budynku gospodarczego w Rytrze

Prawie trzydziestu strażaków gasiło w Rytrze pożar budynku gospodarczego. Mimo wysiłków ratowników nie udało się go, niestety, uratować.

Pożar budynku gospodarczego w RytrzeDyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu otrzymał wezwanie o pomoc wczoraj (27 lutego), kilkanaście minut godz. 18.00.

W jednym z gospodarstw palił się budynek gospodarczy. Do akcji ratowniczo-gaśniczej pojechali miejscowi strażacy, ratownicy – ochotnicy z Barcic i Głębokiego, a także strażacy PSP z Nowego Sącza.

- Kiedy pierwsze zastępy strażaków dotarły na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był już cały budynek gospodarczy – powiedział naszemu portalowi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Ogień wydostawał się na zewnątrz obiektu.  Bezpośrednio zagrożony był garaż przyległy do budynku gospodarczego. Jeszcze przed przybyciem strażaków mieszkańcy wyjechali z garażu samochodem osobowym.

Niestety, mimo wysiłków ratowników, budynku gospodarczego nie udało się uratować. Ogień zaczął przenosić się również na dach garażu. Na szczęście, błyskawicznie udało się go ugasić.

- Przyczyna pożaru jest, na razie, nieustalona – dodaje komendant Motyka.

Opr. (MACH)

Fot. i źródło: PSP w Nowym Sączu.

Rytro pożar budynku gospodarczego


Dziękujemy za przesłanie błędu