Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
02/02/2017 - 16:55

Piątkowa: nie żyje 6-miesięczny chłopiec. Przyczyny śmierci dziecka wyjaśnia policja

W stronę Piątkowej w gminie Chełmiec pomknęły dzisiaj nad ranem policyjne radiowozy. W jednym z domów miało dojść do zgonu 6-miesięcznego dziecka. Niestety, na miejscu ta tragiczna wiadomość potwierdziła się. Na razie policjanci ustalili, że do śmierci niemowlęcia nie przyczyniły się inne osoby.

Dlaczego dziecko z Piątkowej nie żyje? Zobacz najnowsze ustalenia prokuratury

Było około godziny 5 rano. Informację o zgłoszeniu potwierdziła portalowi Sądeczanin.info. mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji.

- Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, lekarz załogi pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 6-miesięcznego chłopca – mówi policjantka.

Na miejscu, jak dowiedzieliśmy się, przez wiele godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator.

- Wszystkie wykonane przez śledczych czynności pozwolą ustalić przebieg, przyczynę i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji. - Wstępnie wykluczono jednak, by do śmierci dziecka przyczyniły się inne osoby. Z uwagi na trwające działania procesowe, na obecną chwilę nie udzielamy więcej informacji.

***

Co mówią o tym miejscowi? – To straszna tragedia, ale ta rodzina była pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nasi rozmówcy są dalecy od osądzania kogokolwiek. - Pani droga, piątka dzieci, w tym raki drobiazg, ta kobieta musiała mieć już wszystkiego dość. Może nie miała już nawet siły wziąć się za męża… W domu mieszka też dziadek dzieci.

Miejscowi - choć , nie każdy o tym wspomina - zaznaczają, że ojciec dziecka i w chwili stwierdzenia zgonu maluszka był nietrzeźwy. Opiekę nad dzieciaczkami na czas składania wyjaśnień przed policją przejęło rodzeństwo rodziców.

MACH, ES Fot. (MACH) zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu