Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
31/07/2018 - 15:00

Palili marihuanę. Jeden trafił do szpitala, drugim zajął się prokurator

Nastolatkowie z Gorlic palili razem marihuanę. Jeden z nich zatruł się narkotykiem i trafił do szpitala. O losie 15-latka, który poczęstował swojego 13-letniego kolegę marihuaną zdecyduje sąd rodzinny.

Dwóch nastolatków z Gorlic paliło razem marihuanę. Po powrocie do domu 13-latek źle się poczuł i trafił do szpitala. Tam okazało się, że prawdopodobnie przyczyną dolegliwości jest zatrucie narkotykami. O zdarzeniu zostali poinformowani gorliccy policjanci.

Zobacz też Przeżyła koszmar. Agresywny pitbull rzucił się na jej psa, a potem na nią

Funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do 15-letniego mieszkańca Gorlic, który poczęstował narkotykiem swojego młodszego kolegę. Śledczy przeszukali jego dom i odnaleźli jeszcze jedną „działkę” narkotyku. Zabezpieczyli również sprzęt do przygotowywania i palenia marihuany. 15-latek przyznał, że palił marihuanę i poczęstował nią kolegę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

- Pragniemy przypomnieć młodym ludziom i ich rodzicom, że narkotyki niosą ze sobą ogromne zagrożenie. To nieprawda, że marihuana jest bezpiecznym narkotykiem – przestrzega Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji.

[email protected], fot. KPP GorliceDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe