Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
09/07/2016 - 09:20

Płonące renault, trawy i drzewa za szklarnią

Minionej doby Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu interweniowała przy trzech pożarach i siedmiu zagrożeniach. Nie odnotowano za to żadnego fałszywego alarmu.

O godz. 3.31 strażacy zostali wezwani do płonącego renault espace przy ul. Wielki wygon w Starym Sączu. Prawdopodobną przyczyną pożaru był zapłon komory silnika. Ogień udało się ugasić, a samochód został odholowany z jezdni. Straty wyliczono na 10 tys. zł.

Strażacy interweniowali również przy pożarze wykarczowanych drzew za szklarnią przy ul. Św. Heleny w Nowym Sączu. Właściciel posesji chciał spalić wyciete drzewa, jednak przeliczył się z rozmiarem ognia.  Pomoc wezwała osoba postronna. Straż zabezpieczyła miejsce i dogasiła pozostałości tlących się drzew i dla pewności solidnie przelała wodą inne.

Wczoraj o 14.36 zadzwonił telefon z informacją o płonących trawach w rowie przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu.

Poza tym Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu zabezpieczała wczoraj m.in. Imieniny Miasta Nowego Sącza w Parku Strzeleckim. W Ptaszkowej interweniowała przy iskrzącym transformatorze, zaś w Nowym Sączu przy wypadku drogowym na ul. Zdrojowej.

(JB), fot. PSP w Nowym Sączu - zdjęcie ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu