Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
14/12/2018 - 10:40

Okradli uczniów w biały dzień. Grozili, że ich pobiją

W biały dzień zaczepili w parku dwóch uczniów, którzy szli do szkoły. Grozili, że ich pobiją. Jakby tego było mało, ukradli im pieniądze i uciekli. Teraz mogą spędzić za kratami nawet 12 lat.

W poniedziałkowy poranek (10 grudnia) w Limanowej na terenie parku miejskiego doszło do rozboju. Dwóch mężczyzn zaczepiło 16 i 20-latka, którzy szli do szkoły. Sprawcy grozili pobiciem, a następnie ukradli uczniom 81 złotych i uciekli.

Zobacz też Oszuści znów zaatakowali. Tym razem podawali się za policjanta CBŚ

Limanowscy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Okazało się, że jest nim 18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali również drugiego mężczyznę, który brał udział w rozboju. Sprawca ma 26 lat. On również trafił do aresztu.

- W środę 12 grudnia Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego – wyjaśnia Jolanta Mól z limanowskiej policji. Obaj mężczyźni mogą trafić za kraty nawet na 12 lat.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach