Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
29/08/2021 - 18:10

Okradał parafie w naszym regionie. Grozi mu 7,5 roku więzienia

Policjanci z Wieliczki zatrzymali 35-latka z Sosnowca. Był podejrzewany o kradzież miedzianych rynien o wartości niemal 30 tysięcy złotych. Pochodziły m.in. z kościołów w Mszanie Dolnej i Kasince Małej. Grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

W ubiegłym tygodniu w Wieliczce miała miejsce seria kradzieży rynien miedzianych. Pochodziły z budynków Urzędu Miasta i Gminy, Zamku Żupnego, Zespołu Szkół Muzycznych oraz kościoła św. Klemensa. Ich wartość to około 30 tys. zł.

Do działań przystąpili zatem policjanci. Sprawcę udało się ująć 25 sierpnia (do kradzieży doszło w nocy z 24 na 25 sierpnia). Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim gotówkę (blisko 6 tys. zł) i ujawnili środki odurzające (marihuanę oraz amfetaminę). Jak się okazało, 35-latek kierował również pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Jednocześnie oświadczył, że sprzedał wszystkie przedmioty do punktu skupu złomu w Sosnowcu.

- Policjanci, którzy udali się na miejsce skupu, w trakcie przeszukania ujawnili pocięte kawałki miedzianych rynien o wadze ponad 120 kg. Potwierdzili jednocześnie , że pochodzą one z kradzieży z terenu Wieliczki – informuje Komenda Wojewódzka Policji.

W piątek mężczyzna usłyszał 4 zarzuty dotyczące kradzieży z terenu Wieliczki i 12 na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. To właśnie on ukradł miedziane rury z kościołów pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kasince Małej.

Zarzuty dotyczyły również kierowania pojazdami mimo cofniętych uprawnień oraz posiadania środków odurzających. - Ponadto, przestępstwa kradzieży popełnił w recydywie, co skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. Grozi mu zatem nawet 7 i pół roku odsiadki – dodają małopolscy policjanci. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: KPP Otwock/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu