Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
11/04/2023 - 15:40

Od uderzenia pioruna zapalił się dom. Strażacy nie mogli dotrzeć na miejsce

Od uderzenia pioruna w Laskowej zapalił się drewniany dom. Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin gasiło pożar. Niestety, niewiele udało się uratować.

W wielkanocny poniedziałek, w godzinach popołudniowych, nad Limanowszczyzną przeszła pierwsza w tym roku burza, która wyrządziła sporo szkód. Prawdopodobnie od uderzenia pioruna w Laskowej zapalił się drewniany niezamieszkały dom.

Pożar domu w Laskowej

Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Już z daleka było widać słup białego dymu, który wydobywał się z płonącego domu. Strażacy mieli problem z dotarciem na miejsce, ponieważ budynek znajdował się w trudno dostępnym terenie, do którego nie było drogi dojazdowej. Ratownicy musieli zostawić swoje wozy w odległości około dwustu metrów od miejsca pożaru, co dodatkowo utrudniało akcję.

- Musieliśmy budować magistralę wężową, którą podawaliśmy wodę. Po opanowaniu sytuacji, strażacy zajęli się częściową rozbiórką konstrukcji dachowej oraz ścian budynku w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia – informuje st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy limanowskiej straży pożarnej.

Niestety niewiele udało się uratować. Budynek nie nadaje się do użytku. W akcji brało udział 8 zastępów strażackich i w sumie 31 strażaków. Policjanci ustalają przyczyny tego pożaru. Wszystko jednak wskazuje na to, że obiekt zapalił się od uderzenia pioruna. 

Pożar drewnianego domu w Zbludzy 

To niejedyny pożar, który w wielkanocny poniedziałek miał miejsce na Limanowszczyźnie. Kilka godzin wcześniej, przed godziną trzynastą, w Zbludzy (gmina Kamienica) zapalił się drewniany dom. W chwili wybuchu pożaru w środku przebywał mężczyzna. Na szczęście w porę udało mu się opuścić płonący obiekt. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Strażacy musieli działać szybko, ponieważ w płonącym budynku znajdowały się cztery butle gazowe. Poza tym pożarem zagrożony był również znajdujący się tuż obok budynek gospodarczy, który w każdej chwili mógł zacząć się palić.

48 strażaków przez kilka godzin walczyło z żywiołem. Gdy sytuację udało się już opanować, ratownicy zajęli się rozbiórką spalonego budynku. ([email protected] Fot. OSP Laskowa, OSP Kamionka Mała) © Materiał chroniony prawem autorskim

Od uderzenia pioruna zapalił się dom. Strażacy nie mogli dotrzeć na miejsce
Od uderzenia pioruna w Laskowej zapalił się drewniany dom. Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin gasiło pożar. Niestety, niewiele udało się uratować.


Dziękujemy za przesłanie błędu