Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
23/01/2020 - 12:05

O włos od tragedii we Florynce. Zabójczy tlenek węgla znów zaatakował

W łazience ulatniał się tlenek węgla. Młoda kobieta, która brała prysznic, nagle zemdlała. Aż strach pomyśleć, jak mogła zakończyć się ta historia, gdyby nie szybka reakcja jej bliskich.

Dramat rozegrał się minionej nocy w jednym z domów we Florynce. Młoda około 25-letnia kobieta, podczas kąpieli zemdlała. Na szczęście jej bliscy bardzo szybko zareagowali. Podejrzewali, że to tlenek węgla mógł jej zaszkodzić. Natychmiast wezwali służby ratunkowe, wyłączyli piecyk gazowy i przewietrzyli łazienkę.

Zobacz też Dźgnął swojego brata nożem. Rodzinna kłótnia zakończyła się dramatem

Już po chwili pod wskazany adres przyjechało na sygnale pogotowie. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie pomocy i zabrali do szpitala w Nowym Sączu. Chwilę później przyjechali strażacy, którzy sprawdzili pomieszczenia czujnikami tlenku węgla, ale urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia.

Strażacy uruchomili piecyk gazowy, który został wyłączony przez właścicieli i ponownie sprawdzili pomieszczenia czujnikami tlenku węgla. Okazało się, że w łazience zaczął wydobywać się czad. Strażacy natychmiast wyłączyli piecyk, przewietrzyli pomieszczenie i poinformowali właścicieli o konieczności wykonania przeglądu serwisowego piecyka. Do tego momentu nie mogą oni korzystać z urządzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe