Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
13/08/2020 - 14:00

Nowy Sącz: samochód zatrzymał się przed pasami, wtedy doszło do nieszczęścia

Mężczyzna, który poruszał się ulicami Nowego Sącza na motocyklu, nie zachował bezpiecznej odległości od innych pojazdów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przejeżdżając ulicą Nawojowską uderzył w tył samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Dochodziła godzina 17, jak na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu doszło do kraksy. Mężczyzna poruszający się motocyklem, uderzył w tył samochodu marki Renault. Na szczęście wszyscy wyszli z tej kolizji bez szwanku, nikomu nic się nie stało.

Zobacz też Wypadek w Naściszowej. Motocyklista przewrócił się i sunął po asfalcie 50 metrów

Jak się okazało, motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości. Gdy samochód zatrzymał się przed pasami, aby umożliwić pieszym przejście na drugą stronę jezdni, wtedy motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w tył pojazdu. Jak udało nam się dowiedzieć, obaj kierowcy byli trzeźwi.

- Kierujący motocyklem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

To niejedyne zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty w tym dniu. Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, wieczorem przed godziną 21 do groźnego wypadku doszło w Naściszowej. Kierowca jednośladu na łuku drogi najechał na kruszywo znajdujące się na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i na przewróconym motocyklu pokonał 50 metrów. Mimo wszystko mężczyzna miał sporo szczęścia, bo skończyło się jedynie na lekkich potłuczeniach.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu