Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
05/06/2013 - 17:00

Nowy Sącz: Jechał kradzionym nissanem. Uderzył w volkswagena i bmw

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kradzież samochodu, spowodowanie nim kolizji drogowej i próbę ucieczki z miejsca zdarzenia.
Wczoraj (4 czerwca) około godziny 21 mieszkanka podsądeckiej miejscowości zgłosiła kradzież samochodu. Kobieta zaparkowała auto około godziny 14 przy ulicy Kochanowskiego w Nowym Sączu. Gdy podawała ona policjantom szczegółową charakterystykę i numery rejestracyjne samochodu, funkcjonariusze skojarzyli, że może chodzić o auto, którym tego samego dnia około godz. 15 jechał nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna spowodował tym pojazdem kolizję przy ulicy Paderewskiego i usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Kierowca trafił do Izby Wytrzeźwień.
- 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który w organizmie miał 2,94 promila alkoholu wyjechał z ulicy Kochanowskiego skradzionym nissanem i po przejechaniu skrzyżowania z ulicą Paderewskiego nie zastosował się do znaku drogowego - zakaz wjazdu i najechał na zaparkowanego tam volkswagena – powiedziała naszemu portalowi st. sierż. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Mężczyzna zaraz potem chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany przez postronne osoby. Policjanci ustalili także, że uszkodził on jeszcze bmw, które było również zaparkowane przy ul. Kochanowskiego w Nowym Sączu.
Tej samej nocy policjanci ustalili właściciela bmw. Za kradzież i jazdę pod wpływem alkoholu grozi łącznie do 5 lat pozbawienia wolności.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)