Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
15/04/2023 - 11:00

Nowy Sącz. To, co u nich znaleźli, zabija ludzi. Wpadli na kontroli drogowej

To była zwykła kontrola drogowa, jednak nerwowe zachowanie kierowcy i jego pasażerki wzbudziło czujność policjantów. Postanowili przeszukać auto. Znaleźli narkotyki. W tym samym dniu policja zatrzymała kolejny samochód. I znowu historia się powtórzyła. I znowu chodziło o narkotyki

Było po godzinie dziewiętnastej, kiedy patrolujący ulice Starego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Renault. W aucie, które prowadził 41-letni mieszkaniec Nowego Sącza, była jeszcze pasażerka. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariszy.

Intuicja ich nie zawiodła  

W trakcie przeszukania auta i odzieży kierowcy, policjanci znaleźli susz roślinny oraz biały proszek. Mężczyzna został zatrzymany – mówi Aneta Izworska z biura sądeckiej komendy. - Po zważeniu i zbadaniu substancji narkotesterem, okazało się, że było to blisko 38 gramów marihuany oraz amfetamina.

Tego samego dnia historia się powtórzyła  

Jeszcze tego samego dnia, przed dwudziestą drugą, policjanci z Nowego Sącza, zatrzymali do kontroli seata. Historia się powtórzyła. 30-letni kierowca zachowywał się nerwowo. W saszetce i plecaku leżącym na tylnym siedzeniu samochodu funkcjonariusze znaleźli plastikowe woreczki z białym proszkiem i tabletkami. Było w nich blisko 55 gramów mefedronu i 8 tabletek ecstasy.

Trzy lata więzienia

 Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo, młodszy z nich usłyszał zarzut kierowania autem mimo cofniętych uprawnień, natomiast starszy za złamania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów – wyjaśnia rzeczniczka sądeckiej policji. - Za popełnione czyny grozi im do 3 lat więzienia. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz nakaz powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tak zabijają narkotyki

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, około 270 milionów ludzi czyli około 5,5 procent światowej populacji w wieku 15–64 lata w 2021 roku używało środków psychoaktywnych. Około 35 milionów ludzi cierpi na zaburzenia związane z używaniem narkotyków. Szacuje się, że blisko   pół miliona zgonów rocznie jest związanych z używaniem narkotyków. ([email protected]) fot. policja. govDziękujemy za przesłanie błędu