Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
05/11/2019 - 15:05

No szok! Policyjni antyterroryści obrabowali bankomat pod Limanową?

Kiedy pod koniec sierpnia w Słopnicach w powiecie limanowskim złodzieje wysadzili w powietrze bankomat banku spółdzielczego, a potem uciekli z łupem, nikt nie mógł przypuszczać, że będzie jak w sensacyjnym filmie. Czy bandytami byli… policjant małopolskiego oddziału kontrterrorystycznego i żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, emerytowany antyterrorysta.

Był koniec sierpnia, trzecia nad ranem, kiedy w Słopnicach  w powiecie limanowskim rozegrały się sceny jak z sensacyjnego filmu. Bandyci wysadzili  bankomat banku spółdzielczego i uciekli ze zrabowanymi pieniędzmi.

Czytaj też Coś złego się dzieje na Sądecczyźnie? Dzień po dniu trzy niewyjaśnione zgony 

Teraz, o sprawie znowu zrobiło się głośno. O napad podejrzany jest… policjant małopolskiego oddziału kontrterrorystycznego i żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej emerytowany policyjny antyterrorysta, z komendy wojewódzkiej w Krakowie, spec od pirotechniki. Te informacje ujawnia rzecznik prokuratury okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

- Zostali zatrzymani 24 października -  mówi w rozmowie z „Sądeczaninem”.  Wobec obu podejrzanych zastosowano tak zwane  wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego.

Zarzuty dotyczą kradzieży 30 tysięcy  złotych. Policjant i żołnierz są też podejrzani o zrabowanie 33 tys. złotych  z bankomatu w miejscowości Krempachy. Do wysadzenia  automatu z pieniędzmi mieli się posłużyć mieszanką gazowo-powietrzną.

Czytaj też Śmierć znalazła go na spotkaniu u znajomych. Miał tylko trzydzieści dwa lata

Skoro policjant  kontrterrorysta nie trafił jako podejrzany do aresztu, to czy nadal pełni służbę pytamy  rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia.   

 – Trwa procedura wydalenia go ze służby – mówi Gleń.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa dochodzenie – mówi prokurator Karp. Podejrzanym grozi nawet dziesięć lat za kratkami.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu