Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/08/2019 - 14:50

No i się doigrał. Wizyta w galerii zakończyła się zarzutami prokuratorskimi

19-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał już zarzuty. Może trafić za kraty nawet na 5 lat. Co takiego zrobił?

Kilka dni temu, a dokładnie w poniedziałek 5 sierpnia w jednej z sądeckich galerii handlowych doszło do kradzieży. Niestety złodzieja nie udało się zatrzymać, uciekł ze skradzionym towarem. Sądeccy policjanci wykonali na miejscu czynności, które miały pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży i odzyskaniu skradzionego towaru.

Zobacz też Wybił szybę w drzwiach i włamał się na pocztę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd

W tym samym dniu oficer dyżurny policji otrzymał kolejne zgłoszenie o kradzieży w tym samym sklepie. Złodziej został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany policjantom. Okazało się, że jest to ta sama osoba, która kilka godzin wcześniej ukradła odzież i uciekła. Sprawcą kradzieży okazał się 19-letni mieszkaniec Nowego Sącza.

- Złodziej był na tyle zuchwały, że postanowił wrócić do tego samego sklepu po większą ilość towaru. Tym razem jego wyprawa do galerii zakończyła się przewiezieniem do policyjnego aresztu – wyjaśnia sierż. Monika Mordarska z biura prasowego sądeckiej policji.

Przestępca usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Policjantom udało się odzyskać w całości skradziony towar, który wart był około 600 zł. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi w tej sprawie postępowanie.

RG [email protected]Fot. Ilustracyjna KMP Piotrków TrybunalskiDziękujemy za przesłanie błędu