Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
05/07/2021 - 15:05

No i się doigrał. 18-latek usłyszał aż 36 zarzutów

Nie dość, że okradał puszki z datkami przeznaczonymi na wsparcie jednej z fundacji, to jeszcze uszkodził kilkanaście budynków, malując elewacje sprayem. 18-latek z Nowego Sącza usłyszał aż trzydzieści sześć zarzutów.

Choć ma zaledwie 18 lat, już usłyszał trzydzieści sześć zarzutów prokuratorskich. Co takiego zrobił? Kilka miesięcy temu, a dokładnie początkiem stycznia, wspólnie z kolegą zabrał z trzech sklepów puszki, w których znajdowały się pieniądze przeznaczone na wsparcie jednej z fundacji.

Młodzi mężczyźni rozerwali zabezpieczenia i zabrali gotówkę, która była w środku. W sumie było to ponad 3 tysiące złotych. Choć złodzieje już w styczniu usłyszeli zarzuty, sądeccy policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności dochodzeniowe, ponieważ ustalili, że jeden z mężczyzn – 18-latek – pod koniec ubiegłego roku uszkodził kilkanaście elewacji w centrum Nowego Sącza. Nastolatek pomalował je sprayem.

- Praca dochodzeniowo-śledcza funkcjonariuszy pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego, na podstawie którego młody mężczyzna usłyszał 36 zarzutów uszkodzenia mienia – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale dla 18-latka kara może być wyższa z uwagi na to, że przestępstwa popełnił w krótkich odstępach czasu. Właściciele pomalowanych sprayem nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 58 tys. złotych. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Policja Wielkopolska)Dziękujemy za przesłanie błędu