Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
04/11/2023 - 08:35

Nieszczęście przyszło w środku nocy. Ogień strawił biznes pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA]

Wozy strażackie na sygnale i kłęby czarnego dymu. W środku nocy syreny zawyły w Łabowej. Okazało się, że płonie stolarnia. Walkę z pożarem toczyło trzydziestu strażaków.

Czytaj też Wtedy też była piękna jesień, kiedy się to wydarzyło w Nowym Sączu [WIDEO]

Nieszczęście  przyszło  w środku nocy

Było tuż przed drugą w nocy, kiedy na numer alarmowy zadzwonił ktoś, kto dostrzegł języki ognia i kłęby dymu w Łabowej – mówi dyżurny  komendy.  

Okazało się, że w płomieniach stanęła stolarnia. Na miejscu szybko pojawiły się wozy strażackie z  zawodowej jednostki z Nowego Sącza i  okolicznych jednostek ochotniczych.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce, cały budynek był w ogniu. Walka z żywiołem  trwała  kilka godzin.  Pożar gasiło trzydziestu strażaków mówi dyżurny z Nowego Sącza.

Stolarni nie udało się  uratować.  Z dymem poszło drewno i maszyny. Ogień strawił nie tylko wnętrze zakładu.   Pożogi dopełniło runięcie dachu do środka. –To, co zostaje z budynku, nadaje się tylko do rozbiórki– dodaje dyżurny.

Czytaj też Nowy Sącz znowu „na topie”. Trafiliśmy na straszną, czarną, ogólnopolską listę

Jaka była przyczyna pożaru?

Czy to było podpalenie, zaprószenie ognia, a może doszło do zwarcia instalacji elektrycznej?  Na razie nie jest znana przyczyna tego nieszczęścia.

Właściciel stolarni  oszacował straty na  trzysta tysięcy złotych – podaje sądecka policja  ([email protected]) fot. PSP Nowy Sącz

Spłonęła w nocy stolarnia w Łabowej
Pożar przez kilka godzin gasiło trzydziestu starżaków


Dziękujemy za przesłanie błędu