Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/05/2019 - 17:55

Nie zamknęła drzwi domu. Złodziej wykorzystał okazję

Mieszkanki jednego z osiedli w Nowym Sączu chwilę nieuwagi przypłaciły stratą portfeli z dokumentami i gotówką. Złodziej wykorzystał moment, kiedy drzwi wejściowe do domu nie były zamknięte na klucz.

Kilka dni temu na jednym z osiedli w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Jedna z mieszkanek domu dwurodzinnego wyszła nie zamykając na klucz drzwi ani furtki w ogrodzeniu, ponieważ domownicy byli na terenie posesji. Kiedy po kilkudziesięciu minutach wróciła, zorientowała się, że zginęły dwa portfele, które były położone na półce w kuchni w pobliżu drzwi wejściowych. Poszkodowane straciły łącznie 1100 złotych oraz dokumenty i kartę bankomatową.

- Apelujemy, aby nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku. Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania – wyjaśniają policjanci.  - Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na tzw. „chwilę” do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i skraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu.

Opr. RG [email protected], Źródło KMP Nowy Sącz, Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu